slováci, prebuďme sa !

Autor: Radoslav Krkoš | 11.12.2012 o 10:57 | Karma článku: 7,12 | Prečítané:  247x

Slováci, prebuďme sa !!! Vážení čitatelia, som tu na blogu po prvý krát, tak ospravedlňte ak občas zhreším proti pravidlám. Môžete ma na to upozorniť. Všetko čo tu píšem sú len a len moje pocity a názory podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia. Možno sa len potrebujem vykričať, verejne posťažovať a vypočuť –prečítať si určite názor a reakcie aj iných  ľudí, aby som vedel či som alebo nie som niekde mimo reality. Už sa nemôžem len tak nečinne pozerať na to čo sa tu deje. Určite je aj mnoho iných kritikov, ale niekde je chyba keďže z našej krásnej, mnohými básnikmi a spisovateľmi opísanej krajiny sa stáva otrhaná, vetchá, vyčerpaná a bezmocná vlasť. Tá ktorej som ako vojak prisahal vernosť aj za cenu svojho života.

A koľko nás je,  no nejako sa len nečinne prizeráme. Nechcem tu rozpitvávať všetky tie prebiehajúce štrajky, trenice a vládne akože doťahovačky s odborármi. To je už len dôsledok dlhotrvajúcej situácie a stavu ktorý nás pomaly a postupne zožiera. Nás a našu krajinu. Bol som síce ešte mladý, a neviem ako sa žilo dospelým pred prelomovým rokom 89, ale to ani teraz neriešim. Skôr ma trápi čo sa stalo a deje sa s nami ako s národom. Čím sme sa to dali uspať? Prázdnymi slovami o slobode, demokracii a nezávislosti.  Už roky tie slová chutia stále rovnako prázdne. A tých hladných je stále viac a viac.
Čím  nás to kŕmia ? Ako hovorí pravda, sme tým čo jeme. A určite to platí aj pre duševnú potravu. Naše vnímanie sveta a okolia sa scvrklo na televízne seriály a internetové chaty a e-maily. Ale čo nám je na náš stôl predostreté? Relácie o hraných hádkach, vulgarizmy, ohováranie a osočovanie. Niekto dal tomuto odpadu honosný názov súťaž.  Skutočne nás zaujímajú tieto pre peniaze a vopred určené hrané príbehy ,ktoré aj tak nehovoria o ničom? Prípadne sú v médiách na pretrase na svetlo slávy vynášané osobnosti ktoré by sme radšej nechceli ani stretnúť.  Kde zrazu zmizli všetky tie vedomostné súťaže, náučno – vzdelávacie programy ktoré boli nielen pre deti, neodmysliteľná „nedeľná chvíľka poézie“ , kde je zrazu úcta, česť, súdržnosť. Sme okrádaní a zbedačovaní nielen na tele a v peňaženke , ale hlboko aj na duši. No najhoršie, že  je to s našim súhlasom.  Skutočne nás zaujíma takýto duševný odpad? Skutočne sa na to pozeráme? Ak áno, čo sa to z nás stalo? Kde sa podel ten hrdý, vzdelaný a šikovný národ , ktorý sa tak čestne bil a zomieral za svoju slobodu, možnosť vzdelávať sa a učiť.
Zrazu sa každý pod tlakom médií stiahol do ulity svojho strachu a chcenej nevedomosti. No a to je cieľom. Zlomiť nás ako 5 miliónov prútov. Ak to nešlo naraz, tak nás rozbili, vypláchli mozog, naplnili ho neistotou, strachom, násilím a tak sme sa stali poslušným stádom oviec, ktoré treba dojiť a keď už nedoja tak ešte zarezať, prinajlepšom už len odhodiť ako handru. Však už je aj tak nanič.
Prosím Vás všetkých, ktorí zdieľajú moje pocity, dojmy, vnímanie, videnie, zlosť no nie bezmocnosť – bite na poplach na všetky zvony. Vypnime televíziu, odpojte internet – nie úplne, len keď vysielajú tieto stupídnosti , i keď tie idú skoro stále – choďte pozrieť priateľov, známych, spoznávajte nových ľudí, začnite čítať literatúru našich spisovateľov, začnite sa vzdelávať v tom čo Vás baví a napĺňa. Nebuďme nádoby plné hnusu, odporu a odpadu, ktoré z nás tento systém robí. Rozbime spoločne okovy strachu, nevedomosti a pospájajme znova tie putá ktoré nás držali spolu nielen v dobrom ale i zlom. A to teraz potrebujeme ako soľ.
Napíšte mi prosím Vaše názory, pripomienky, postrehy. Skutočne by som rád všetkým zbitým a unaveným pomohol zdvihnúť sebavedomie, pomôcť ľuďom začať sa vzdelávať, začať žiť svoj životný príbeh lepšie. Dajme našim dcéram a synom skutočne možnosť lepšej budúcnosti, nech nemusia odtiaľto odchádzať  za lepším životom do zahraničia.
Ak si nepomôžeme navzájom medzi sebou, tak budeme len to stádo oviec, ktoré vlci zožerú zaživa.
Ďakujem za všetky ohlasy, súhlas ale aj kritiku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?